Albania
Albania / Easy listening
Radio e shpirtit tuaj ne qytetin e Elbasanit ne frekuencen 106.3 Fm. Radio qe fale teknologjise bashkekohore ju ofron cilesine e zerit me mbulim te plote ne gjithe prefekturen e Elbasanit....
Albania / Dance
Showbiz, Impossible, Top 5, Sport, Live DJ, Back in Time, Special Guest, Greatest Hits, Golden Music, Canzone Italiana, Shqip, Lajme....
Albania / Pop
LS Radio luan hitet më të mëdha të sotme dhe në të njëjtën kohë është hit i djeshëm. Është një paketë e plotë për ata dëgjues që e kanë marrë sot. Pasi të vendosni në LS Radio ju do të keni vetëm...
Albania / Pop
NRG ENERGY Radio 106.6 is a Albanian radio station broadcasting from Tirana, Albania, Station Airs Top 40/Pop music....
Albania / Christian
Radio 1 (93.2 FM) is a broadcast radio station in Tirana, Albania providing education and religious format....
Albania / Pop
radiodedi24.com - Për ju dhe për Familien tuaj - 24/7...
Albania / Rock
Kur dëgjojmë një këngë apo valle shqip na duket sikur çmallemi pak me vendin tonë, sikur jemi atje dhe sikur i harrojmë pak problemet e ditës dhe mbushemi me energji të reja për të ecur përpara....
Albania / Dance
A new sensation and Heart of Albania “Radio Kanali Shqip” makes your day memorable with its vast variety of songs. Infuses energy for your workday and relax your mind and soul when you want it that...
Albania / Pop
Radio Kontakt is the first commercial Albanian radio station....
Albania / Talk
Radio Logos është me kohë edhe pa kohë për dëgjuesit e saj, 24 orë në 7 ditë në javë për të mbjellë farën e mirë të Fjalës së Perëndisë dhe për të ujitur farën e mbjellë....
Albania / R'n'b
Radio Mergimi u degjua per her te par me datë 28/Nentore/2008 dhe hapi dyert per çdo njeri qe flet gjuhen shqipe,per çdo njeri qe ndjehet i vetmuar,sepse njeriu i vetmuar eshte gjysem i vdekur,andaj...
Albania / Retro
Të gjitha bizneset kane hapsire per te reklamuar ne radio Nostalgjia vetem na shkruni sepse ne ju pergadisim reklamen ne menyre shume profesionale....

   Countries

 • Afghanistan
 • Albania
 • Algeria
 • American Samoa
 • Andorra
 • Angola
 • Anguilla
 • Antigua
 • Antigua and Barbuda
 • Argentina
 • Armenia
 • Aruba
 • Australia
 • Austria
 • Azerbaijan
 • Bahamas
 • Bahrain
 • Bangladesh
 • Barbados
 • Belarus
 • Belgium
 • Belize
 • Benin
 • Bermuda
 • Bhutan
 • Bolivia
 • Bonaire
 • Bosnia and Herzegovina
 • Botswana
 • Brazil
 • British Virgin Islands
 • Brunei
 • Bulgaria
 • Burkina Faso
 • Burundi
 • Cambodia
 • Cameroon
 • Canada
 • Cape Verde
 • Cayman islands
 • Central African Republic
 • Chad
 • Chile
 • China
 • Colombia
 • Comoros
 • Cook Islands
 • Costa Rica
 • Croatia
 • Cuba
 • Curacao
 • Cyprus
 • Czech
 • Democratic Republic of Congo
 • Denmark
 • Djibouti
 • Dominica
 • Dominican Republic
 • East Timor
 • Ecuador
 • Egypt
 • Equatorial Guinea
 • Eritrea
 • Estonia
 • Ethiopia
 • Falkland islands
 • Faroe islands
 • Federated States of Micronesia
 • Fiji
 • Finland
 • France
 • French Guiana
 • French polynesia
 • Gabon
 • Gambia
 • Georgia
 • Germany
 • Ghana
 • Gibraltar
 • Greece
 • Greenland
 • Grenada
 • Guadeloupe
 • Guam
 • Guatemala
 • Guernsey
 • Guinea
 • Guinea-Bissau
 • Guyana
 • Haiti
 • Honduras
 • Hong Kong
 • Hungary
 • Iceland
 • India
 • Indonesia
 • Iran
 • Iraq
 • Ireland
 • Isle of Man
 • Israel
 • Italy
 • Ivory Coast
 • Jamaica
 • Japan
 • Jersey
 • Jordan
 • Kazakhstan
 • Kenya
 • Kiribati
 • Kosovo
 • Kuwait
 • Kyrgyzstan
 • Laos
 • Latvia
 • Lebanon
 • Lesotho
 • Liberia
 • Libya
 • Liechtenstein
 • Lithuania
 • Luxembourg
 • Macau
 • Macedonia
 • Madagascar
 • Malawi
 • Malaysia
 • Maldives
 • Mali
 • Malta
 • Marshall Islands
 • Martinique
 • Mauritania
 • Mauritius
 • Mayotte
 • Mexico
 • Moldova
 • Monaco
 • Mongolia
 • Monserrat
 • Montenegro
 • Montserrat
 • Morocco
 • Mozambique
 • Myanmar
 • Namibia
 • Nepal
 • Netherlands
 • Netherlands Antilles
 • New Caledonia
 • New Zealand
 • Nicaragua
 • Niger
 • Nigeria
 • Northern Mariana Islands
 • Norway
 • Oman
 • Pakistan
 • Palau
 • Palestine
 • Panama
 • Papua New Guinea
 • Paraguay
 • Peru
 • Philippines
 • Poland
 • Portugal
 • Puerto rico
 • Qatar
 • Reunion
 • Romania
 • Russia
 • Rwanda
 • Saint Barthélemy
 • Saint Helena
 • Saint Kitts and Nevis
 • Saint Lucia
 • Saint martin
 • Saint Vincent and the Grenadines
 • Salvador
 • Samoa
 • San Marino
 • Sao Tome and Principe
 • Saudi Arabia
 • Senegal
 • Serbia
 • Seychelles
 • Sierra Leone
 • Singapore
 • Sint Maarten
 • Slovakia
 • Slovenia
 • Solomon Islands
 • Somalia
 • South Africa
 • South Korea
 • Spain
 • Sri Lanka
 • St. Pierre and Miquelon
 • Sudan
 • Suriname
 • Swaziland
 • Sweden
 • Switzerland
 • Syria
 • Taiwan
 • Tajikistan
 • Tanzania
 • Thailand
 • Togo
 • Tokelau
 • Tonga
 • Trinidad and Tobago
 • Tunisia
 • Turkey
 • Turkmenistan
 • Turks and Caicos Islands
 • Tuvalu
 • Uganda
 • Ukraine
 • United Arab Emirates
 • United Kingdom
 • United States
 • United States Virgin Islands
 • Uruguay
 • Uzbekistan
 • Vanuatu
 • Vatican
 • Venezuela
 • Vietnam
 • Wallis and Futuna
 • Western Sahara
 • Yemen
 • Zambia
 • Zimbabwe

 • Welcome to Radio-Planet.FM

  Online Radio has proven good in the Hi-Tech field, so that the audience of it is steadily growing. Considering and appreciating our visitors’ tastes we recommend a great variety of different Radio stations. Each listener is sure to find exactly what he or she is interested in. Someone prefers classical, dance, disco, 90s, pop, rap, jazz or many other musical genres and styles. Radio Online is gaining popularity with the development of the Internet. Apparently, every third person in the world has a mobile phone, a tablet or a laptop with which you can go online and listen to online radio. The main and indisputable advantage will be the fact that it will be possible to listen to your favorite music or radio programs anywhere and at any time, you only need free access to the Internet.

  Listen radio stations live.

  The user will be able to listen any radiostations absolutely for free. Thanks to the digital technology and their rapid growth you can listen online radio stations 24 hours a day. And all of you will find what you fancy. In addition to reality shows and entertaining programs you can learn the exact weather forecast and to follow what is happening in the world from the news blocks. Or, after a hard day, listen to relaxing music. The number of offering stations is huge so that you are sure to make a pleasant choice in order to listen radio online and have a great time once you have some spare time. We wish you comfortable listening to your favorite online radio stations.